Nesnelerin interneti konseptinin belki de başlangıç noktası olan RFID teknolojilerinin kullanımı Ankaref’in uzmanlaştığı bir diğer alan olarak öne çıkmaktadır. RFID teknolojisi ile yeni nesil çözümler üreten Ankaref; sağlık, ilaç, lojistik, tekstil, üretim, elektronik ve gıda sektörlerinde nesnelerin kimliklendirilmesi alanında başarılı çalışmalara imza atıyor.

Günümüz rekabet ortamında kurumların daha kısa sürede daha fazla kaynaktan yararlanabilmeleri için ürünlerini ve hizmetlerini sürekli olarak geliştirmeleri, farklılaştırmaları ve yenilemeleri gerekir. Tüm bu süreçler ise karar destek sistemlerinin doğru ve güvenilir verilerle beslenmesi ile doğrudan ilişkilidir. RFID ile otomatik nesne tanımlama, veri toplama ve yönetim teknolojileri kurumların uygulamalarını geliştirmelerinde, iş süreçlerini planlamalarında ve yönetmelerinde bir adım önde olmalarını sağlayacak çözümler sunar.

RFID teknolojilerini kullanarak; üretim yapan bir firmanın depo ya da lojistik operasyonlarındaki malzeme, stok bileşenlerini kimliklendirme teknolojileri ile takip etmek, envanter yönetimini gerçekleştirmek, saha trafiğini izlemek ve denetlemek, hatta mevcut kurumsal arka ofis yazılımlarını entegrasyon senaryoları ile beslemek, Ankaref'in deneyimli olduğu ve ciddi anlamda tecrübe ettiği proje alanlarından bazılarıdır.

 

     
     

 
      DEPOREF       DOCUREF       PASSREF       PPS       SECUREF       LOCKREF       YENİ NESİL DEPOLAMA       KANTAR OTOMASYON       ATS       SENSREF       SALESREF