Sıkça Sorulan Sorular

Kısaca Ankaref ’ten bahseder misiniz?

Ankaref, “Nesnelerin İnterneti Servis Sağlayıcısı” olma hedefi ile 2007 yılında Ankara’ da kurulmuştur. Merkez ofisi Türkiye’nin en büyük teknoloji geliştirme bölgesi olan ODTÜ Teknokent’te bulunan Ankaref; Ankara’nın yanı sıra İstanbul ofisinde ve bölge temsilcilikleri ile İzmir, Diyarbakır, Trabzon ve Mersin’de çalışmalarını sürdürmektedir.

Ankaref IoT çözümleri nelerdir?

Kamu ve özel sektörün, çeşitli alanlarda insan hatalarını en aza indirecek, süreçlerin doğru yönetilmesini sağlayacak, işletme maliyetlerini düşürecek çözümler üreten Ankaref, nesnelerin izlenmesine yönelik IoT konsepti çerçevesinde demirbaş takibinden koleksiyon yönetimine, geçiş kontrol sisteminden ödeme sistemine, arşiv yönetiminden stok yönetimine kadar uzanan ihtiyaca uygun özel çözümler sunmaktadır.

Ankaref IoT uygulama alanları nelerdir?

Nesnelerin izlenmesine yönelik IoT teknolojileri ile Ankaref; sağlık, tekstil, üretim, lojistik, savunma, kamu, perakende ve hizmet alanlarında RFID teknolojisi ile ürünlerin, araçların, büyükbaş hayvanların, aşıların, kitapların ve daha birçok nesne ve canlının kimliklendirilerek takip edilmesiyle süreçlerin doğru bir şekilde yönetilmesini sağlayacak çözümler üretmektedir.

Ankaref ’in çözüm ortaklarından bahseder misiniz?

Ankaref; Microsoft, Oracle, Katherin, Zeutschel, Impinj, Trace, Omni-ID, Atid, Qidenus, Nordic, Confidex, Panasonic ve Turkcel gibi yerli ve yabancı çözüm ortaklarıyla IoT, M2M ve RFID teknolojilerini kullanarak müşteriye özel (yazılım + donanım) çalışmalar yaparak katma değeri yüksek çözümler sağlamaktadır.

Ankaref ’in hedeflerinden kısaca bahseder misiniz?

Ankaref, sürdürülebilir üretkenliği sayesinde kısa sürede global rekabet gücüne sahip yerli şirketlerden biri olmanın onurunu yaşarken, uluslararası arenada hayata geçirdiği projeler ve sunduğu çözüm ortaklıklarıyla da dünya markası olma yolunda ilerlemektedir.
Ankaref “Milli üretim uluslararası pazar” sloganı ile “geleceği bugünden inşa etme” amacıyla çıktığı bu yolda bütün sektörleri kapsayan katma değeri yüksek çözümlerle ihracatın sürükleyici kuruluşu olmayı hedeflemektedir.