Yönetim Ekibi

Erhan BİNİCİ
CEO

ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden 1997 yılında mezun olan Binici, kariyerine 3 yıl boyunca çalıştığı NTT’ de başladı. Başarı Telekom’ da 1 yıllık proje yöneticiliğinden sonra Dünya Bankasında 6 yıl boyunca danışmanlık görevini sürdürdü. 2007 yılında Ankaref’ in kuruluşunda bulunan Binici, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Gökhan FİDAN
CTO

ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden 1997 yılında mezun olan Fidan, kariyerine 3 yıl boyunca çalıştığı NTT’ de başladı. Compaq ve daha sonra HP’ de olmak üzere toplam 7 yıl teknik yöneticilik yapan Fidan, 2007 yılında Ankaref’ in kuruluşunda bulundu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
İstanbul Yönetim Ekibi

Ali Oktay ORTAKAYA
Genel Müdür Yardımcısı

İ.T.Ü. Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine 2002 yılında Sykes Türkiye’de destek mühendisi olarak başlayan Ortakaya, daha sonrasında Enter Bilgisayar Sistemleri’nde Görüntüleme ve Baskı Grubu Birim Yöneticisi olarak görev aldı. 2006-2011 yılları arasında HP Türkiye organizasyonunda farklı ürün gruplarında Kurumsal Teknoloji Danışmanı, İş İstasyonları-İnce İstemciler Ürün Müdürlüğü ve Kanal Yöneticiliği gibi farklı sorumluluklar üstlendi. 2011 yılında BlackBerry Türkiye’de Kurumsal Satış Departmanını kurup yöneten Ortakaya, 2012 yılı itibarı ile Panasonic Marketing Europe organizasyonuna dahil oldu. 2021 yılı başlangıcına kadar bu yapılanma içerisinde sırası ile Kurumsal Mobil Çözümler Türkiye Ülkü Müdürü ve İtalya-Doğu Avrupa-Türkiye’den sorumlu Bölge Direktörü olarak görev aldı. 2021 yılı Nisan ayı itibari ile Ankaref İstanbul ekibine liderlik etmeye başlayan Ortakaya, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Yıldırım YOLCU
İş Direktörü, Satış ve İş Geliştirme

Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nde lisans ve Kocaeli Üniversitesi MBA programında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Yolcu kariyerine Ford Otosan A.Ş.’ de 2007 yılında başlamıştır. 10 yıl süresince Üretim ve Lojistik süreçlerinde Mühendis ve Ekip Lideri olarak Ford Otosan A.Ş.’ nin farklı lokasyonlarında çalışmıştır. 2017 yılında Ankaref ailesine katılan Yıldırım teknoloji ve süreç analizi konularında çalışmalar yapmıştır. 2018 yılından itibaren Ankaref İstanbul ofisinde Satış ve İş Geliştirmeden sorumlu İş Direktörü görevini üstlenen Yıldırım, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Özlem DİNÇER
İş Direktörü, Satış Sonrası Hizmetler

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan ve Yüksek Lisansını Bilgi Üniversitesi Teknolojide Girişimcilik ve Inovasyon (LITE) bölümünde tamamlayan Dinçer, kariyerine Vestel Elekronik A.Ş Bilgi Teknolojilerinde başlamıştır. Sırasıyla T-Systems Turkey, SNT Turkey, Mercedes Benz Türk gibi global şirketlerde SAP Danışmanlığı ve Proje Yöneticiliği yapan Dinçer, Ankaref ailesine 2016 yılında Bölge Müdürü olarak katılmıştır. 2018 yılından itibaren Ankaref İstanbul ofisinde Satış Sonrası Hizmetler'den sorumlu İş Direktörü görevini üstlenen Dinçer, evli ve 3 çocuk annesidir.
Emrehan SEVER
İş Direktörü, Ar-Ge Üretim

Kadir Has Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olan Sever, kariyerine 2011 yılında Vakko Tekstil ve Hazır Giyim San. İşl. A.Ş.’nde IT&Operasyon Grup Başkanlığı’nda Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır. Çeşitli firmalarda; Lojistik, Perakende Teknolojileri ve IoT başlıklarında iş geliştirme ve ürün üzerine odaklanan pozisyonlarda yönetici ünvanıyla görev almıştır. 2017 yılında Ankaref ailesine katılan Sever, 2018 yılından itibaren Ankaref İstanbul ofisinde argeden sorumlu İş Direktörü görevini üstlenmiştir.
Ankara Yönetim Ekibi

Özgür Güler BAYKAL
İş Direktörü, Satış ve İş Geliştirme

Hacettepe İnşaat Bölümünden mezun olduktan sonra kariyerine 2002 yılında Ekspa Bilgisayar A.Ş. satış departmanında başlayan Baykal, sırasıyla Servus Bilgisayar A.Ş., Teknoser Bilgisayar A.Ş. ve LST Yazılım şirketlerinde farklı görevlerde çalıştı. 2015 yılında Kıdemli Satış Yöneticisi pozisyonunda Ankaref ailesine katıldı. 2018 yılından itibaren Ankaref Ankara ofisinde Satış ve İş Geliştirme birimde İş Direktörü görevini üstlenen Baykal, 1 çocuk annesidir.
Tamay ÖZBAY
İş Direktörü, Satış ve İş Geliştirme

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olan Özbay kariyerine Ankara Büyükşehir Belediyesi Hesap İşleri Daire Başkanlığı ve PDI-Erkom A.Ş’ de 1991 yılında başlamış ve 17 yıl süresince yazılım geliştirici, sistem yöneticisi, veritabanı yöneticisi ve iş geliştirme müdürü pozisyonlarında bulunmuştur. 2008 ile 2018 yılları arasında çeşitli AB ve Dünya Bankası projelerinde BT uzmanı, kamusal projelerde süreç ve strateji danışmanı ve kamu ERP yazılımlarında proje yöneticisi olarak Stratek Stratejik Teknolojiler Ar-Ge Ltd. Şti. görev yapmıştır. 2018 yılında Ankaref ailesine katılarak Satış ve İş Geliştirme'den sorumlu İş Direktörü görevini üstlenen Özbay, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Kutay MERT
İş Direktörü, Satış Sonrası Hizmetler

Osmangazi Üniversite Endüstri Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun olan Mert, kariyerine Meteksan Sistem’de Proje Yöneticisi olarak başladı. Bilişim sektöründeki çeşitli firmalarda kamu, sağlık, savunma sektörlerinde arşiv-servis büro, yazılım ve entegrasyon gibi projelerde yönetici olarak görev aldı. 2016 yılında Ankaref ailesine katılan Mert, 2018 yılından itibaren Satış Sonrası Hizmetler'den sorumlu İş Direktörü görevini üstlenmektedir.
Cihan YAŞAR
İş Direktörü, Ar-Ge Üretim

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği'nden mezun olan Yaşar, kariyerine 2006 yılında Yonca Teknoloji'de kurucu ortak olarak başlamış; bu süreçte e-ticaret ve uzaktan eğitim alanında inovatif projelerde çalışmış; otostart.com ve Udemy gibi girişimlerinde bulunmuştur. Ankaref ailesine 2011 yılında katılan Yaşar, Kıdemli Yazılım Uzmanı, Yazılım Takım Liderliği, Satış Öncesi ve İş Geliştirme Yöneticliği ve Teknik Çözüm Yöneticiliği görevlerini yürütmüştür. Çalışma hayatı boyunca, ulusal ve uluslararası çapta projelerde görev alarak belli ürün ve süreçlerin yerlileşme ve millileşme çalışmalarına katkı sağlayan Yaşar, 2018 yılından itibaren Ankaref Ankara ofisinde argeden sorumlu İş Direktörü görevini üstlenmiştir. Yaşar, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Murat YAVUZ
İş Direktörü, Yazılım Tasarım ve Geliştirme

Atatürk Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini 2004 yılında tamamlayan Yavuz kariyerine akademisyen olarak Atatürk Üniversitesinde başlamıştır. Akademik çalışmalarını yazılım geliştirme alanında gerçekleştiren Yavuz 2002 yılında Dünya Bankası ARIP projesinde danışman olarak görev almıştır. Ankaref ailesine 2015 yılında katılan Yavuz 2018 yılından itibaren Yazılım Tasarım ve Geliştirmeden sorumlu İş Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Yavuz, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Selim KÜÇÜKALİOĞLU
İş Direktörü, IT Departmanı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olan Küçükalioğlu, kariyerine ODTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığında yazılım geliştirici olarak başlamıştır. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Yazılım Mühendisliği yüksek lisans programını tamamlayan Küçükalioğlu sırasıyla STFA Enerkom’da Sistem Mühendisi, Altay Şirketler Grubu ve Akfen Holding’te Bilgi Sistemleri Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Dünya Bankası ARIP Projesi kapsamında 2002 yılından itibaren 6 yıl süresince kıdemli veri tabanı yöneticiliği yapmıştır. Bakanlıktaki görevi sırasında, çok sayıda Avrupa Birliği projesinde Bilgi Teknolojileri danışmanlığı görevi de yürüten Selim Küçükalioğlu, 2016 yılına kadar Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nda kıdemli BT danışmanı, Tarım Bakanlığında Sistem Grubu Yöneticiliği, BT danışmanlığı görevlerini yürütmüştür. Ankaref ailesine 2016 yılında çözüm mimarı olarak katılan Küçükalioğlu, 2018 yılından itibaren Ankaref Ankara ofisinde Teknik Operasyonlardan sorumlu İş Direktörü görevini üstlenmiştir. Küçükalioğlu evli ve 1 çocuk babasıdır.
Cüneyt ÇOLAK
İş Direktörü, İdari ve Mali İşler

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 2009 yılında mezun olan Çolak, kariyerine 1999 yılında OPAN A.Ş.’ de başlamıştır. 6 yıl süresince Opan A.Ş.’nde Muhasebe ve Finans departmanında görev almış, 2005 yılından itibaren Yeni Gimat İşyerleri İşletmesi A.Ş.’nde Muhasebe ve Finans departmanında kariyerine devam etmiştir. Ankaref ailesine 2015 yılında katılan Çolak 2018 yılından itibaren İdari ve Mali İşlerden sorumlu İş Direktörü görevini üstlenmiştir. 2017 yılında Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik ünvanını alan Çolak evli ve 1 çocuk babasıdır.